Главное меню

Вилкове

Вилкове - Білгород-Дністровський - Шабо

Тур включає 2 водні екскурсії по дельті - «Дунайська дельта — „0“ км» і «Українська Венеція», з пікніками на комплексі зеленого туризму «ПЕЛІКАН» та острівній зеленій стоянці «КВАКЕНБУРГ», а також екскурсії по Білгород


3 дні / 2 ночі
Мінімальна група для здійснення програми – 16 дорослих осіб

ПРОГРАМА ТУРУ

1 день

07:00 Виїзд групи з Одеси
11:30 Прибуття групи на річковий вокзал Вилкове.
Зустріч групи професійним екскурсоводом, який буде з нами весь день і познайомить із цим незабутнім краєм.
Автобусно-пішохідна екскурсія по старій частині міста з відвідуванням ериків – каналів (вулиць) Української Венеції — близько 1 години
Перша зустріч із містом Вилкове відбувається на березі Дунаю. Навпаки через річку румунський острів Летя. Звідси від пам'ятника старообрядцям – засновникам міста розпочинається екскурсія маленьким, провінційним українським містечком Вилковим.
На перший погляд, місто нічим особливим не відрізняється. Головними архітектурними пам'ятками є три храми, з яких два старообрядницькі, адже досі більшість жителів міста становлять саме старовіри. По ходу екскурсії можна ознайомитися з релігією, особливостями побуту та культури старообрядців нашого краю. Але як тільки ви потрапляєте в стару частину Вилкового, починаєте розуміти, в чому його унікальність, що приваблює сюди не тільки туристів з України, але й з багатьох зарубіжних країн. Його називають «містом рибалок і смоляних човнів», «містом 72 островів» та «українською Венецією».
У старої частини міста ви потрапляєте в дивовижний світ. Уздовж і поперек перетинають її великі і маленькі канали, або, як тут називають, — ерики. Через ерики перекинуто мальовничі горбаті містки. Снують дерев'яні човники, єдиний транспорт, яким тут можна пересуватися. Все незвично в такому міському пейзажі. Ніби тут зупинився час. Далі, пересуваючись по острівній частині міста, ви прямуєте до комплексу зеленого туризму «Пелікан», звідки і почнеться захоплююча подорож до««0 км».

           

12:30 Попереду ще одна приємна частина подорожі посадка на плавзасіб і переїзд на острівну зелену стоянку «Квакенбург», де нас чекає знаменита Вилківська юшка, неповторний місцевий колорит і багато іншого.
12:45 Прибуття на острівну зелену стоянку «Квакенбург». Рибальський пікнік з дунайською юшкою, приготовленою на дров'яному вогні, вином «Новак», фітуємо на травах зі старовинного дров'яного самовару з місцевим медом, відпочинок, купання, рибалка – 2 години
До Ваших послуг просторі нові павільйони, добре обладнана набережна з лежаками та садовими лавками для відпочинку у річки. Тільки тут Ви зможете відвідати острівний старовинний липованський будинок, в одній із кімнат якого відтворено традиційний інтер'єр багатодітної рибальської родини. На інформаційних стендах познайомитеся з етапами формування дельти, історією Вилкового та острівного селища Анкудіново, унікальною природою Дунайського біосферного заповідника, традиціями природокористування. До послуг гостей експозиції під відкритим небом: рибні промисли, використання очерету, дельтове виноробство, місцеве бджільництво та човникова майстерня. Оглядова вишка дозволить Вам подивитися на дельту з висоти пташиного польоту. Старий фруктовий сад, доглянуті природні газони, дерев'яні містки та тростникові альтанки прикрасять ідилію Вашого відпочинку на нашій садибі.

          

14:45 Водна екскурсія по дельті на обладнаному прогулянковому судні  по гірлам Очаківське та Анкудінове з відвідуванням старообрядницького селища Анкудінове. Знайомство з культурою природокористування в дельті, традиціями та побутом місцевого населення. Відвідування заповідного узмор'я, символічного «0» км – місця впадання Дунаю в Чорне море
З міста шлях до «0 км» пролягає вздовж островів дельти. Як химерно тут вигадка переплітається з реальними історичними фактами. У билинах співається про те, що річка потекла з пронизаного мечем серця російського богатиря Дунаю Івановича. Вона носила на своїх хвилях човни з воїнами Святослава і купецькі судна з російськими товарами. До цих пір місцеві жителі розповідають легенду, про нібито затонувшому біля острова Піщаний торговому кораблі з купецькою донькою на борту. Щоправда це чи ні, залишається тільки здогадуватися. Не раз проходили по ній козацькі «чайки» запорожців і бойові кораблі російського флоту під час численних воєн з Туреччиною. А як часто тут змінювалися власники цих земель. На острові Анкудінова можна побачити улюблене місце відпочинку румунського імператора Міхая I. На островах Очаковський і Анкудінова з турецьких часів збереглася частина колись старообрядницького селища, що зародилося на початку XVIII ст. Дивовижна картина цього селища. Будинки розташовані вздовж окраїнної частини островів праворуч і ліворуч, а центральною вулицею служить річковий канал. Можна тільки здогадуватися з якоюсь неймовірною старанністю і працьовитістю, з якоюсь глибокою вірою в майбутнє, освоювали перші поселенці – липовані ці болотисті місця Дунаю. Далі туристична стежка пролягає територією охоронної зони Дунайського біосферного заповідника. Де ще, як не тут, можна зустріти відразу стільки рідкісних представників птахів, недарма орнітологи називають між собою дельту Дунаю «мотель пернатих». Ось кружляє над островом у пошуках видобутку хижак – орлан-білохвіст, ось причаїлася в очеретах сіра чапля, а високо в небі ширяють пелікани, здійснюючи свій таємничий танець. А навколо пишнота заповідних чагарників дельти і місця, «де не ступала нога людини». Але наполегливо несе свої швидкі води річка до Чорного моря. І ось він – довгоочікуваний «0км», де з'єднуються дві неприборкані водні стихії – річка та море. Іноді природа дозволяє побачити людині дивовижні речі, наприклад як разюче відрізняються один від одного каламутна річкова вода Дунаю і блакитна гладь моря, зливаючись здавалося б воєдино. Саме тут відчуваєш безкраї простори і багатства цього краю, відчуваєш себе невід'ємною частиною цієї досконалості і віриш, що будь-яке загадане тобою тут бажання обов'язково збудеться.